مشاوره با پلیس اینترپل ناجا

مشاوره با پلیس اینترپل ناجا

مشاوره با پلیس اینترپل ناجا

اساس کار پلیس‌ها طرحی تعاملی و ارتباطی است و گاهی به دلایل مختلف تعاملات کشورها می‌تواند به گرمی قبل نباشد ولی تعاملات انتظامی می‌تواند گرم باشد.

مشاوره با پلیس اینترپل ناجا
مشاوره با پلیس اینترپل ناجا

اینترپل یک سازمان بین المللی است،  این سازمان فعالیت‌های گوناگونی در حوزه‌های مختلف و ارائه خدمات متعدد به کشورهای عضو دارد و به دنبال آن است که جهان را برای مجرمان ناامن کند و ایران جزو اولین کشورهایی است که بیش از ۶ دهه با این مجموعه همکاری دارد.

هدف از تشکیل سازمان اینترپل این است که اگر جرمی در کشوری رخ داده و مجرمی فرار کرده و به خارج از کشور رفته است، بتوان مجرم را در هر کشوری که ساکن شده دستگیر کرد و به کشورش که محل وقوع جرم است برگرداند.

در واقع هر گونه سهل انگاری در برخورد با جرائم موجب از بین رفتن سرمایه‌های عمومی ملی و بین الملل می‌شود وقتی فردی به خاطر جرائم کیفری تحت تعقیب قرار گرفت، مرجع قضایی براساس شکایت انجام شده طی یک نامه دستور اعلان قرمز را صادر می‌کند.

اعلان قرمز، یکی از عملکردهای پلیس اینترپل است که بنا به درخواست پلیس یک کشور به مقر اصلی سازمان در پاریس ارسال می‌شود.

مشاوره با پلیس اینترپل ناجا
مشاوره با پلیس اینترپل ناجا

وقتی پلیس مدارک مجرم، استناد و دلایل موجود مبنی بر مجرم بودن فرد مورد نظر را برای دستگیری به سازمان اینترپل ارسال کند و درخواست به پلیس اینترپل داده ‌شود، سازمان اینترپل، درخواست و مدارک را بررسی کرده و بعد از تأیید کارشناسان اعلان قرمز در سامانه پلیس بارگذاری خواهد شد.

شناسایی و دستگیری مجرمان و اقدام برای استرداد آنها گام بعدی پلیس است و در روند استرداد، مجرم پس از دستگیری به دادگاه برای صدور حکم استرداد سپرده می‌شود تا حکم استرداد یا مغایر آن صادر شود.

علاوه بر این اعلان سبز در مورد هشدار در خصوص مجرمان شناخته شده است، اعلان زرد در مورد افراد گمشده، اعلان مشکی درباره اجساد مجهول الهویه و اعلان ارغوانی در مورد شگرد کاری است که سالانه به ۴۰۰ مورد می رسد.

مشاوره با پلیس بین الملل

مشورت نکردن با پلیس بین الملل باعث مشکلاتی برای افراد و تولید کنندگان و سرمایه گذاران در خارج از کشور خواهد شد. در واقع افراد قبل از هر فعالیت اقتصادی و قراردادی با افراد سایر کشورها حتماً در قدم اول می توانند از پلیس بین الملل ایران استعلام بگیرند. فعالان اقتصادی و تجار در بازاریابی، انجام مبادلات، صادرات محصولات و سرمایه گذاری‌های برون مرزی برای تامین امنیت معاملات خود با پلیس بین الملل همکاری و مشورت کنند.

مشاوره با پلیس اینترپل ناجا
مشاوره با پلیس اینترپل ناجا

پیام بگذارید